Krzysztof Kiljański

Krzysztof Kiljański – wokalista o wyjątkowej bardzo ciepłej, niskiej, aksamitnej i kojącej barwie głosu za który kochają Go kobiety. Zawsze elegancki, męski. Niezwykle szarmancki. Dojrzały. Bywa nazywany polskim Sinatrą, ale nie przepada za tym określeniem. Przez ponad dekady na scenie wypracował swój niepowtarzalny styl. Mężczyzny z klasą. Czarującego głosem i znakomitymi manierami.

Swój największy przebój „Prócz Ciebie Nic” zaśpiewał z Kayah.Od tamtej pory nagrał 5 płyt i wziął udział w wielu znakomitych muzycznych projektach.W projekcie Yugopolis wyczarował głosem bałkańską nostalgię. Na płycie “Barwy Kofty” na nowo odkrył piosenki Jonasza Kofty. W 2013 roku powstał Jego drugi autorski album „POWRÓT”.                       

Nagrał wiele niezapomnianych duetów  z kobietami czego ukoronowaniem jest album z  2014 roku DUETY ( Universal) z dziesięcioma znakomitymi duetami Krzysztofa i div polskiej estrady ( m.in. Kayah, Grazyna Szapołowska, Halina Mlynkova, Kasia Popowska, Dorota Miśkiewicz, Martyna Jakubowicz, Sarsa)W 2015 roku, z okazji setnej rocznicy urodzin Jeremiego Przybory – Kiljański wraz z The New Warsaw Trio zarejestrowali płytę „PRZYBORA” z klezmerskim brzemieniem najbardziej znanych piosenek duetu Wasowski/Przybora. 2018 rok jest rokiem trzeciej, autorskiej płyty Krzysztofa. Album “Więcej” (premiera 08.06.2018 UNIVERSAL)
o swojej najnowszej płycie Krzysztof mówi: “To kolejny etap mojej podróży, obfitującej w szereg znakomitych doświadczeń. Nad tą płytą współpracowałem z fantastycznymi muzykami, realizatorami dźwięku.Są to ludzie bardzo kreatywni a kreatywność jest cechą, którą cenię szczególnie. Album zawiera piosenki, które stworzył i współtworzył Marcin Kindla,będący również producentem płyty. Jest tam również pięć moich kompozycji. Bardzo się cieszę, że w przypadku dwóch piosenek udało się pozyskać do współpracy duet kompozytorów i producentów, jaki stanowią Jud Friedman i Allan Rich.Panowie tworzyli między innymi dla takich artystów jak Whitney Houston,Tina Turner, Rod Stewart czy Ray Charles. Brzmienie płyty oparte jest o klasyczne instrumenty: bas, bębny, fortepian, gitary, organy Hammonda. W jednym z utworów została wykorzystana sekcja dęta, która jest dodatkowym walorem.” Więcej” to płyta barwna w warstwie muzycznej i literackiej.

 Krzysztof Kiljański muzyczną karierę rozpoczął w pierwszej połowie lat 90- tych jako wokalista jazzowy. Z tego okresu ma na koncie kilka najwyższych wyróżnień w tej kategorii (m.in. na Old Jazz Meeting Złota Tarka, Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych).Komercyjne sukcesy zaczął odnosić o dekadę później. Jego pierwsza autorski album „In the room” w 2005 roku zyskała status „Platynowej” przy sprzedaży niemal 100 tysięcy egzemplarzy. Piosenka „Prócz Ciebie, nic”, duet z Kayah, do dziś często gości na antenach niemal wszystkich rozgłośni radiowych w Polsce. Krzysztof jest zdobywcą Fryderyków dla Najlepszego Wokalisty. Ma na koncie Superjedynkę za Przebój Roku. Występował na wielu Festiwalach, także w Opolu i Sopocie. Wziął udział w kilkunastu koncertach z muzyką filmową ( 2016/2017)  z towarzyszeniem Orkiestry pod dyrekcją T. Szymusia. Występuje w projekcie “A jednak cos po nas zostanie” z piosenkami P. Gintrowskiego. Nagrał piosenki do filmów : “Podejrzani Zakochani” oraz “Idealy Facet Dla Mojej Dziewczyny”. Jest znakomitym interpretatorem evergreenów i standardów muzyki rozrywkowej co udowadnia na swoich koncertach .

Copyright © Borzym Music Polska 2018 All rights reserved.