Już 14 lutego siódma płyta Moniki Borzym “Kołysanki dla dorosłych”

19 kwietnia 2024

14 lutego nakładem Borzym Music Polska ukaże się siódma płyta Moniki Borzym “Kołysanki dla dorosłych”

jak  mówi Artystka:„Kołysanki dla dorosłych to płyta stworzona na randki. Jest zmysłowa, subtelna, może być muzyką tła, można jej słuchać uważnie trzymając się za ręce, albo w swoim własnym, wspaniałym towarzystwie dbając o własną przyjemność.”

 

Wokalistka jazzowa urodzona w 1990 roku. Ma na koncie siedem albumów: „Girl Talk” (platynowa płyta), „My Place” (platynowa płyta), „Back To The Garden” (złota płyta), „Jestem Przestrzeń” (album z poezją Anny Świrszczyńskiej wydany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego), „Radiohedonistycznie”, „Monika Borzym Śpiewa Stare Piosenki Przy Fortepianie Krzysztof Dys”, oraz „Kołysanki Dla Dorosłych”(premiera 14.02.2024).
Monika pochodzi z muzycznej rodziny, sama też przeszła drogę muzycznej edukacji.
Szkołę muzyczną w klasie fortepianu ukończyła z wyróżnieniem, następnie rozpoczęła naukę wokalistyki na wydziale piosenki w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie.
Podróż za ocean i nauka w John Hersey High School utwierdziła ją w tym, że jej drogą jest śpiewanie jazzu. Za namową pedagogów i przyjaciół brała udział w wielu festiwalach wokalnych zdobywając tam nagrody i doświadczenie sceniczne.
Przełomowym momentem w jej karierze było otrzymanie stypendium w University of Miami Frost School of Music w 2008 roku, a następnie w Los Angeles Music Academy.
Po powrocie do Polski zaczęła studiować psychoseksuologię, co – obok muzyki – stało się jej ogromną pasją i życiowym wyzwaniem.
Monika nagrania do swoich albumów współtworzyła z największymi i najwybitniejszymi muzykami polskiego i światowego jazzu. Na debiutanckiej płycie Moniki „Girl Talk”, nagranej w kultowym nowojorskim studio Sear Sound zagrali Jej idole, m.in. Aaron Parks, Eric Harland, Larry Grenadier i Gil Goldstein.
Nad płytą „Back To The Garden” pracowała z wybitnym amerykańskim gitarzystą Mitchellem Longiem, nowojorskim producentem Devinem Greenwoodem (Norah Jones, Amos Lee, Melody Gardot) oraz trzema artystami z kraju – kontrabasistą Robertem Kubiszynem, perkusistą Michałem Bryndalem i altowiolistą Michałem Zaborskim (Atom String Quartet).
„My Place” to głównie kompozycje Mariusza Obijalskiego i samej Artystki, którzy zaprosili do współpracy m.in. arcymistrza gitary jazzowej Johna Scofielda, brazylijskiego wirtuoza gitary akustycznej Romero Lubambo, wybitnego saksofonistę Chrisa Pottera i genialnego trębacza Randy’ego Breckera. To wszystko goście, a w zespole nagrywającym album znaleźli się tym razem m.in. gitarzysta Larry Campbell (znany ze współpracy z Bobem Dylanem i Paulem Simonem), perkusista Kenny Wollesen (grywał z Johnem Zornem, Norah Jones i Johnem Scofieldem) i basista Tony Scherr (m.in. Norah Jones, The Lounge Lizards, John Scofield).
Album „Radiohedonistycznie” powstał przy współpracy z Nikolą Kołodziejczykiem, który zaaranżował największe przeboje zespołu Radiohead na arcyciekawy skład: jazzowe trio (Stryjo), trzy waltornie, klarnet basowy, violę da gamba.
Płytę ze „starymi piosenkami”, czyli polskimi standardami jazzowymi z lat trzydziestych z nieśmiertelnymi tekstami m.in. Juliana Tuwima i Mariana Hemara, nagrała z wybitnym pianistą, aranżerem i kompozytorem Krzysztofem Dysem.
„Kołysanki Dla Dorosłych” – sensualny album będący wypadkową zainteresowań zawodowych Moniki – muzyki i erotyki, powstał z udziałem wybitnych instrumentalistów – Krzysztofa Dysa (fortepian), Maxa Muchy (kontrabas) i Michała Bryndala ( perkusja).

Wydawcą albumów „Monika Borzym Śpiewa Stare Piosenki” oraz „Kołysanki Dla Dorosłych” jest Agata Borzym i Jej wytwórnia – Borzym Music Polska.

Więcej o płycie:

KOŁYSANKI DLA DOROSŁYCH_INFO

Share:
Copyright © Borzym Music Polska 2018 All rights reserved.